Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Esi vesels
  3. Valriekstu starpsieniņas jeb panaceja pret daudzām kaitēm!

29. novembris, 2016

Valriekstu starpsieniņas jeb panaceja pret daudzām kaitēm!

Publikācijas autors: zakitis

Vasarā viesojos Odesā un prom braucot man iedeva palielu, taču vieglu maišeli un palūdza nodot to radiniekiem Rīgā. Prasīju, kas tas ir un man atbildēja, ka valriekstu čaumalu starpsieniņas un piebilda, ka esot ļoti veselīga štelle priekš organisma un palīdzot pret ļoti daudzām kaitēm. Kad satikāmies Rīgā ar Olgu, tā sauca radinieci, es apjautājos kā tad tās čaumalas lieto. Olga teica, ka aplejot ar šņabīti un kad kādas vēdera problēmas, tad pa graķītim iešaujot.

Paņēmu es arī pāris saujas šā brīnumlīdzekļa un par to veiksmīgi aizmirsu. Kārtojot māju, es atradu šīs valriekstu čaumalu starpsieniņas un sāku meklēt informāciju par tām.

Un informācijas izrādījās ļoti daudz! Cilvēki jau no seniem laikiem tautas medicīnā lieto valriekstu čaumalu starpsieniņas. Protams dienvidu zemēs, kur aug valrieksti. Valriekstu čaumalas savos darbos ir pieminējis Avicenna. Apvalku dedzināja un ar tā pelniem apstrādāja ievainojumus.

Daba cilvēkam dod visu, kas tam nepieciešams dzīvības uzturēšanai: gan barību gan zāles. Agrāk nebija ķīmisku preparātu un tabletes – visi ārstējas ar to ko dod daba. Ar zālītēm, dažādiem uzlējumiem un novārījumiem. Mūsdienās ir vieglāk nopirkt nopirkt dažādas tabletes un lietot tās, nekā  lasīt zālītes, pēc tam tās kaltēt, vārīt, smalcināt, gatavot uzlējumus utt.

Man prieks, ka pēdējos gados arvien vairāk cilvēku sāk interesēties par dabīgiem līdzekļiem veselības saglabāšanai un ārstniecībai.

Taču tagad par valriekstiem. Visi tos zina, tos plaši lieto kulinārijā. Valrieksti ir ļoti daudzu recepšu sastāvdaļas. Taču mēs pat nenojaušam cik vērtīgu produktu kopā ar čaumalu mēs parasti izmetam atkritumu spainī. Šis vērtīgais produkts ir valriekstu čaumalu starpsieniņas un tās izmanto daudzu slimību profilaksei un ārstēšanai.

Valrieksta dzimtene ir tuvie austrumi, tas ir plaši izplatīts Kaukāzā, Āzijā. Valrieksta koka vecums var sasniegt pat 500 gadus.

Valrieksta sastāvā ir aminoskābes, vitamīni, tauki un olbaltumvielas.

Un protams ļoti vērtīgas ir arī čaumalas un čaumalu starpsieniņas. To sastāvā ir derīgas minerālvielas, jods un tām piemīt baktericīdas īpašības.

Jods ir visa rieksta sastāvā, taču īpaši daudz tas ir starpsieniņās. Joda trūkums var izraisīt daudzas saslimšanas. Ar joda deficītu cilvēki saskaras dažādos vecumos: grūtnieces, cilvēki gados, biroju darbinieki, kuri visu dienu pavada pie datora monitora. Visiem viņiem nepieciešams uzņemt uzturā nepieciešamo diennakts joda devu. Alternatīva ķīmiskajiem preparātiem ir dabīgās valriekstu starpsieniņas.

Joda deficīts organismā var veicināt vairogdziedzera darbības traucējumus, mastopātiju, miomas, prostatas adenomu. Nereti joda trūkums var izsaukt vispārēju vājumu, pirkstu trīcēšanu, uzbudināmību, atmiņas traucējumus, kā arī paaugstinātu asinsspiedienu.

Kā pagatavot uzlējumu?

Ņem pus glāzi starpsieniņas, aplej ar 2 glāzēm auksta ūdens un uzvāra. Turpina vārīt 10 minūtes uz mazas liesmiņas. Šķidrumu atdzesē, nokāš. Lieto 3 reizes dienā pirms ēdienreizes, pa malciņam.

Lieto no 1-4 nedēļām. Rezultātā uzlabojas pašsajūta, normalizējas vielmaiņa utt.

Valriekstu starpsieniņu uzlējums palīdz arī tikt vaļā no konjunktivīta.

Glāzi starpsieniņu samaļ kafijas dzirnaviņās, aplej ar 300ml auksta ūdens, uzvāra un turpina vārīt uz minimālas uguns 20 minūtes. Nokāš caur marli vai filtrpapīru. Iegūsim tumši brūni šķidrumu, kurā iemērc vates tamponiņu un liek uz plakstiņiem. Tur pāris minūtes. Kurss 1 nedēļa.

Tautas medicīnā valriekstu starpsieniņas lieto arī prostatas adenomas, prostatīta ārstēšanai. @ ēdamkarotes starpsieniņas aplej ar 300ml vāroša ūdens un turpina vārīt 20 minūtes uz mazas liesmiņas. Notur  stundu, nokāš. Šo daudzumu dienas laikā izdzer 3 piegājienos.

Ļoti populārs tautas medicīnā ir arī starpsieniņu spirta uzlējums.

Puslitra pudeli piepilda līdz trešdaļai ar valrieksta starpsieniņām, pārlej ar šņabi un notur 2-3 nedēļas tumšā vietā, tad nokāš. Šo uzlējumu lieto vairogdziedzera, kuņģa zarnu trakta, locītavu un hipertonijas ārstēšanā.  Lieto pa ēdamkarotei pirms ēdienreizes.

Valrieksta starpsieniņas lieto arī cukura diabēta ārstēšanā. 2 ēdamkarotes starpsieniņu liek glāzē, aplej ar šņabi, tā lai šņabis nosegtu tās. Notur  1 nedēļu. Lieto katru dienu 5-6 pilienus iepriekš atšķaidot tos 2 ēdamkarotēs ūdens.

Kurs var ilgt no 3 nedēļām līdz 3 mēnešiem. Efektivitāte tiek kontrolēta ar glikometra palīdzību.

Spirta uzlējumu lieto arī ja sāp locītavas vai radikulīta ārstēšanā. Ar šo uzlējumu tad ierīvē sāpošo vietu.

Tautas medicīnā šo valriekstu  starpsieniņu uzlējumu lieto arī lai ārstētu kuņģa problēmas, atmiņas uzlabošanai, lai ārstētu galvassāpes, dzemdes fibriomas un mastopātijas ārstēšanā, pret bezmiegu.

Valriekstu uzlējums ir ļoti efektīvs līdzeklis iegriezumu, rētu apstrādāšanai.

Uzlējumu nav ieteicams lietot ja ir nātrene, akūts gastrīts, psoriāze, ekzēmas, neirodermīts, angiodēma. Jebkurā gadījumā iepriekš vajadzētu pakonsultēties ar ārstu.

Esiet veseli!