Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Apskati
  3. Sarkano vīnu karalis - Cabernet Sauvignon

30. jūnijs, 2015

Sarkano vīnu karalis – Cabernet Sauvignon

Publikācijas autors: zakitis

Viena no slavenākajām sarkanajām vīnogām Cabernet Sauvignon ir arī viena no sešām dižciltīgajām šķirnēm. Daudzi uzskata, ka šī vīnoga cēlusies Bordo, Francijā. Tālu no patiesības tas nevarētu būt, jo Cabernet Sauvignon ir Cabernet Franc un Sauvignon Blanc tiešs krustojums. Bieži vien, krustojot izcilas vīnogas, rezultāts var sagādāt vilšanos, tomēr Cabernet Sauvignon ir pārņēmis abu pēcteču labākās īpašības un burtiski iekarojis vīna pasauli. Šī vīnoga nereti tiek vainota vietējo vīnogu izstumšanā no aprites, galvenokārt atpazīstamības dēļ.

Cabernet Sauvignon ir pati universālākā un izplatītākā vīnogu šķirne, ar kuru labprāt strādā vīndari visā pasaulē. Ne velti to uzskata par «bestselleru». Francijā, Itālijā un Spānijā vīni, kas 100% gatavoti no šīs šķirnes, ir diezgan jauna parādība, jo šāda tendence nav tradicionāla, bet tikai pēdējā laika ieviestā mode.
Cabernet Sauvignon ir maza, tumša biezas miziņas vīnoga ar vidēju ražīgumu. Lai nogatavotos, tām ir nepieciešami nedaudz siltāki augšanas apstākļi kā lielākai daļai vīnogu šķirņu.

4770047231823_Alita_Cabernet_Sauvignon_0.75lNo Cabernet Sauvignon ražo vīnus ar augstu tanīna saturu, ļoti miesīgus, ar izteiktu, piesātinātu krāsu un spēcīgu aromātu. Cabernet Sauvignon garšas īpašības sevī iekļauj: tumšos ķiršus, ciedra, tabakas, upeņu, bet vēsākā klimatā augušas vīnogas var piešķirt vīnam arī zaļo piparu vai olīvu garšas nianses. Lai sasniegtu lielāku garšas sarežģītības pakāpi, Cabernet Sauvignon vīni līdz 18 mēnešiem tiek nobriedināti mazās ozolkoka mucās.

ABBI (Baltijas dzērienu rūpniecības alianse) īsteno ilgtermiņa kvalitatīva Eiropas vīna popularizēšanas projektu Baltijas valstīs, kura mērķis ir iepazīstināt patērētājus ar ES vīnu sistēmu, paaugstināt to ES vīnu atpazīstamību un veicināt atbildīgu alkohola lietošanu Baltijas valstīs.

Titulbilde: http://www.pagodecarraovejas.com/

 

LV-zenkliukai-370x115

EU-veliava-LV-370x104