Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Zaļo lociņu salāti

Zaļo lociņu salāti

  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Zaļo lociņu salāti ir viena no manām bērnības garšām. Mana vecāmāte tos gatavoja itin bieži. Parasti gan kopā ar biezpienu, taču man nepatika tie mazie biezpiena graudiņi. Jau toreiz es pa kluso mēdzu pagatavot sev šos lociņu salātus bez biezpiena, tikai ar krējumu: bija gardi!

Lociņu salāti ir arī ļoti veselīgi, jo satur daudz C vitamīna un dažādus mums vajadzīgus mikroelementus.

Lociņu salātus parasti gatavojam agrā pavasarī, no uz palodzes izaudzētiem lociņiem. Ejot pa pilsētu bieži vien var redzēt uz palodzes trauciņus ar sīpoliem, no kuriem lien ārā zaļie vitamīnu stiebriņi.

Taču vasarā, kad ir pati lociņu sezona, parasti aizmirstam par šiem vitamīnu salātiem. Bet ir pati to augšanas kulminācija un varam gatavot lociņu salātus katru dienu. Un tie ir ņe tikai vieni no veselīgākajiem un garšīgākajiem, bet arī vieni no vis vienkāršāk pagatavojamajiem salātiem, sagriež lociņus, pieliek skābu krējumu, sāli un lociņu salāti ir gatavi.

Sastāvdaļas

Zaļie lociņi 200-300g
Skābs krējums 250g
Sāls, melnie pipari
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Lociņus smalki sagriež. Ja gali ir dzelteni, tos nogriež nost. Pieliek klāt skābu krējumu, sāli pēc garšas un nedaudz svaigi maltus melnos piparus, visu samaisa.
2
Zaļo lociņu salāti ir gatavi – viss vienkāršais ir ģeniāls!
3
Labu apetīti!