Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Trīs veidu zivju tartari

Trīs veidu zivju tartari

  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Trīs veidu tartari

Pagatavosim zivju  tartaru no jūras ķemmītēm, melnā mārlina un laša. Melnā mārlina vietā var izmantot arī tunci. Tartars ir ēdiens, kuru taisa no jēlas gaļas vai zivs. Tartars skaitās ļoti smalka uzkoda un to savam svētku galdam var pagatavot ļoti ātri, 5 – 10 minūšu laikā. Svarīgi ir sagriezt zivs fileju vienādos mazos kubiciņos. Pagatavosim zivju tartaru ar minimālām piedevām, lai maksimāli varētu izbaudīt zivju un jūras ķemmīšu garšu. Pasniedz zivju  tartaru ar grauzdētām toster maizītēm. Labi klāt iederas arī sausais baltvīns.

Lai labi garšo un labu apetīti!

 

Sastāvdaļas

Lasis 100g
Melnais mārlins vai tuncis 100g
Jūras ķemmītes 100g (7 gab)
Šalotes vai baltais sīpols
Zaļās olīvas 3 gab
Melnās olīvas 3 gab
Kaperi 3-5 gab
Olīveļļa
Sāls, svaigu malti melnie pipari
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Visas sastāvdaļas sagriež mazos kubiciņos ( apmēram 4-5mm).
2
Laša filejai nogriež ādu un pēc tam nogriež arī tumšo joslu, kura atrodas pa vidu filejai. Tāpat nogriežam arī vēdera daļu, kura ir trekna un neder zivju tartaram.
3
Ļoti smalkos kubiciņos sagriežam sīpolu. Ieteicams izmantot šalotes sīpolu vai balto sīpolu.
4
Tādos pašos gabaliņos sagriežam arī olīvas un kaperus.
5
Visas sastāvdaļas vienādās daļās pievienojam zivju filejai, pievienojam tējkaroti olīveļļas, uzberam nedaudz sāli un svaigu maltus melnos piparus. Visas sastāvdaļas samaisa un servē uz šķīvja.
6
Klāt pasniedz nelielu laima gabaliņu, kuru uz zivju tartara izspiež tieši pirms maltītes katrs sev. Gatavojot laima sulu nav ieteicams pievienot, jo tā var apdedzināt zivju fileju un jūras ķemmītes. Tad tās zaudē garšas īpašības un krāsu.