Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Latviešu panna cotta, jeb jaunpiena sacepums

Latviešu panna cotta, jeb jaunpiena sacepums

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Zvana mans draugs Gunča un saka, ka viņam esot teļš! Skaidrs, Gunča ir atkal kļuvis par vecotēvu! Un vēl viņš saka, ka viņam esot jaunpiens, ja es vēloties, tad varot viņu dabūt. Man nav daudz jādomā, lieku pa pederi savai zaļajai vardei, tipa, Mazdai un pēc stundas jau  esmu laukos pie Gunčas. Izrādās, ka viņš ir ne tikai vecaistēvs, bet dubult vecaistēvs, jo ir piedzimuši divi teļi.

Jautāju, kas tad ir tas par zvēru: jaunpiens? Gunča atbildēja, ka tā esot štelle, jo govs jau savam teļam pirmajās dienās dod visu to labāko, ko daba ir paredzējusi.

Jaunpienā ir vairāk olbaltumvielu, tauku, minerālvielu, vitamīnu, bet sevišķi imūnvielu. Govs jaunpiens satur 15 – 23% olbaltumvielu (5 – 8 reizes vairāk nekā piens, tāpēc karsējot jaunpiens sarec); no tām apmēram puse ir globulīni, kam piemīt antivielu īpašības. Jaunpiens ir laktoze un glikoze, 4 – 6% tauku, 1,2 – 1,5% minerālvielu (daudz kalcija). Salīdzinājumā ar pienu, jaunpiens satur apmēram 10 reizes vairāk A vitamīna un karotīna, 2 – 3 reizes vairāk В grupas vitamīnu, daudz holīna, E un D vitamīnu, kā arī С vitamīnu. Jaunpiena pāreja pienā saistīta ar imūnglobulīnu daudzuma samazināšanos. Kā koncentrēts olbaltumvielu, kalcija un vitamīnu avots jaunpiens ieteicams arī novājināta un slima cilvēka uzturā.

Senos laikos jaunpiens bija katras zemnieku sētas bērnu kārums, latviešu Panna cotta.

Lai izveidotu jaunpiena sacepumu jaunpienu jauc kopā ar pienu noteiktās sastāvdaļās.

Ja Jums ir iespēja tikt pie jaunpiena, iesaku izmēģināt šo recepti, domāju ka patiks.

Labu apetīti!

Sastāvdaļas

* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1