Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Kartupeļu pankūkas

Kartupeļu pankūkas

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Šodien man mājās būs svētki – cepsim kartupeļu pankūkas. Kartupeļu pankūkas ir īsts rudens ēdiens un parasti saimniece ar kartupeļu pankūkām cienāja kartupeļu talciniekus. Kartupeļu maisi ir nogādāti pagrabā, talcinieki ir noguruši un izsalkuši, taču tos siltā istabā gaida uzklāts galds ar karstām, kūpošām kartupeļu pankūku bļodām, pa vidu ir bļodiņas ar skābu krējumu un brūkleņu zapti, klāt piederas krūka ar garšīgu zāļu tēju. Gods un slava talciniekiem un KARTUPELIM, kurš baros saimi visu gadu.

Vistrakākais kartupeļu pankūku gatavošanas procesā ir kartupeļu rīvēšana. Parasti pie šī darba norīkoja bērnus un jaunkundzes. Kad kāds atkal bija uzlaidis savus pirkstus uz asās rīves, atskanēja bļāviens un pārējo smiekli. Kartupeļu rīvēšana bija „ briesmīgi” jautrs pasākums. Taču pie galda, baudot gardās pankūkas, sarīvētie pirksti bija jau sen aizmirsušies.

Mūsdienās talkā nāk virtuves kombaini un sarīvēt kartupeļus var pāris minūšu laikā un bez sāpēm.

Mana vecāmāte pie kartupeļu pankūkām gatavoja mērci no sviesta, sīpoliem un skābā krējuma. Dažreiz klāt piegrieza arī kādu žāvētas gaļas šķēli.

Arī pie parastajām miltu pankūkām ļoti labi garšo mērce no uzkarsētā sviestā iemaisīta skābā krējuma, klāt piešaujam šķipsnu sāls, pamēģiniet!

Visgaršīgāk ir ēst ar pirkstiem un labu apetīti!

Sastāvdaļas

* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1