Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Līdakas ikri -pārbaudīta pagatavošanas recepte

Līdakas ikri -pārbaudīta pagatavošanas recepte

  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover
  • recipe image cover

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Reiz Odesā mani cienāja ar līdakas ikriem. Pēc tā, ar kādu pietāti cilvēki izturējās pret šo produktu, es sapratu, ka viņi ļoti augstu vērtē līdakas ikrus. Tas arī noskaidrojās turpmākajā sarunā. Līdakas ikri tiek uzskatīti vērtīgāki pat par sarkanajiem ikriem. Vien no iemesliem tam ir tas, ka līdakas ikrus ir daudz grūtāk iegūt nekā laša ikrus. Līdakai ikri veidojas tad, kad ūdeņus klāj bieza ledus kārta un noķert līdaku zem ledus ir grūtāk, nekā vasarā vai rudenī. Tāpēc arī līdakas ikri daudzās zemēs tiek uzskatīta par  delikatesi. Agrāk līdakas ikrus varēja atļauties tikai ļoti bagāti cilvēki. Līdakas ikri tika augstu vērtēti arī to vērtīgo īpašību un garšas dēl.Ne velti senajā Krievijā tos sauca par “carskaja Ikra”.

Arī dietologi uzskata līdakas ikrus par vērtīgu produktu, jo tie ir bagāti ar olbaltumvielām, satur daudzas minerālvielas, kā arī A, D un B9 vitamīnus. Atšķirībā no laša ikriem arī mazāk taukvielas.

Pēc šī principa var pagatavot jebkurus ikrus, arī laša.

Ne asakas un labu apetīti!

Šo recepti var lasīt  arī žurnālā “Copes lietas” 10/2016

Sastāvdaļas

Līdakas ikri
sāls
cukurs
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Līdakas ikru maisiņus ar dakšu saplēšam mazākos gabaliņos un ar dakšiņu vai slotiņu kuļam kādas 3-4 minūtes.
2
Pārlejam ikrus ar vārošu ūdeni, tā lai ūdens būtu pāris centimetru virs ikriem. Turpinām visu laiku ikrus kult. Vārošais ūdens likvidēs arī iespējamos parazītus.
3
Atdalījušās ikru maisiņa plēvītes izņemam ārā no ikru masas.Šādi darbojamies kādas 5 minūtes, kamēr visas plēves ir izlasītās ārā un ikri ir tīri. Pēc karstās apstrādes ikri kļūst balti dzelteni, necaurspīdīgi. Neuztraucamies, kad apstrādāsim ikrus ar sāli, tie kļūs zeltaini caurspīdīgi.
4
Veselie ikri nosēdīsies trauka dibenā bet virspusē uzpeldēs bojātie ikriņi un plēves paliekas. Ar ēdamkaroti nosmeļam šos virsējo slāni. Un nolejam atlikušo karsto ūdeni.
5
Ikrus aplejam ar aukstu ūdeni un atkal maisām,atkal nolejam bojātos ikriņus un plēvītes. Skalot vajadzētu apmēram 8-10 reizes.
6
Tad ikrus liekam uz smalka sieta vai marles un notecinām visu lieko ūdeni. Pārliekam līdakas ikrus bļodā, pieberam sāli un cukuru (3:1) un maisām kādas 3-4 minūtes. Veidosies smalkas putas un ikriņi iegūs caurspīdīgu dzintarainu krāsu.
7
Liekam ikrus burciņā un liekam ledusskapī līdz nākamajai dienai. Ledusskapī ikriem vajadzētu atrasties minimums 8 stundas. Pa šo laiku ikri nobriedīs un iegūs burvīgu garšu. Tie būs bez lieka mitruma un katrs ikriņš būs atsevišķi pats par sevi.