Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. - Zaķīša virtuve -
  3. Ceptas reņģes diļļu mētelītī

Ceptas reņģes diļļu mētelītī

Ielikt grāmatzīmi

Izdrukāt

GARŠĪGI

Apraksts

Saka, ka latvieši esot reņģēdāji un tur nav nekas slikts! Reņģe ir ļoti garšīga zivtiņa un pirmās Latvijas laikā, reņģe bija viena no Latvijas eksporta precēm, kuru eksportēja uz gandrīz 20 valstīm un eksporta apjoms sasniedza gandrīz 1000 tonnas gadā. . Es domāju, ka daudzas tautas, kuras dzīvo pie jūras, var saukt par reņģēdājiem. Dīvaini būtu, ja par reņģēdājiem sauktu čehus vai šveiciešus!

Liels pluss reņģei ir arī tas, ka reņģe ir ļoti lēta, Rīgas tirgū kilograms reņģu maksā lētāk, ka pudele alus. Tātad lēti, labi un ļoti garšīgi un ļoti daudziem cilvēkiem tas ir svarīgi. Krīze Latvijā ir beigusies tikai pa televizoru un lasot avīzes, patiesība ir pavisam savādāka. Tieši tāpēc reņģes tirgū izpērk 10 reizes ātrāk, nekā citas zivis.

Šoreiz piedāvāšu visvienkāršāko reņģu pagatavošanas recepti: ceptas reņģes,  taču ar nelielu garšas akcentu. Es iemarinēšu reņģes lielā daudzumā diļļu, tas piedos reņģēm īpašu diļļu aromātu, tādu pašu, kā vārītiem vēžiem.

Tirgū es nopirku 3 kilogramus svaigu reņģu un kopā ar visām pārējām izejvielām: olām, miltiem, dillēm un taukvielām cepšanai, summa man sanāca ap 2 latiem.

Svaigi ceptas, siltas reņģes ir  fantastiski garšīgas! Vai jūtat kolosālo diļļu aromātu, no kura siekalas saskrien mutē? Baltijas jūras sudrabs ir ienācis Jūsu virtuvē, pamēģiniet un labu apetīti!

Sastāvdaļas

Svaigas reņģes
Olas
Gaišais alus
Milti
Saulespuķu eļļa
Rozā pipari, melnie pipari, baltie pipari
Maltas lauru lapas un veselas lauru lapas
Sāls
* Lai iezīmētu, izvēlies sastāvdaļu

Gatavošanas secība

1
Reņģēm nogriež galvu, pārgriež vēderiņu, izņem iekšas. To ir ērti darīt ar šķērēm.
2
Ar pirkstiem saspiež reņģi pa mugurkaulu un izņem to ārā. Pie astes to nogriež.
3
Iegūstam tīru reņģes fileju bez asakām. Darbs ir laikietilpīgs un ķēpīgs, taču rezultāts atsver ieguldītās pūles.
4
Reņģes nomazgājam aukstā ūdenī. Tas ir jādara ļoti ātri, lai zivtiņas fileja neuzsūktu ūdeni. Nomazgājam un uzreiz nosusinām tās ar papīra dvieli.
5
Apkaisām reņģes ar sāli, maltām lauru lapām un piparu maisījumu.
6
Gatavosim mīklu.
7
Bļodā iesitam pāris olas, pievienojam sāli, svaigi maltus melnos piparus un maltas lauru lapas. Pielejam klāt 250ml gaišo alu un visu sakuļam. Tad liekam klāt miltus un veidojam krējuma konsistences mīklu.
8
Pannā ielejam diezgan daudz eļļu. Es izmantoju saulespuķu eļļu šai receptei, saulespuķu eļļa piedos tai raksturīgo garšu, taču var izmantot arī parastu augu eļļu, kura ir domāta cepšanai.
9
Pievienojam eļļai vairākas lauru lapas, baltos, rozā un melnos piparus un visu uzkarsējam, lai eļļa iegūtu garšvielu garšu. Piparus un lauru lapas izņemam ārā no eļļas un sākam cept reņģes, iepriekš tās iemērcot mīklā.
10
Cepam pāris minūtes no abām pusēm līdz zeltaini brūnai krāsai.
11
Šī ir labākā reņģu recepte, kuru man ir izdevies pagatavot. Reņģītes sanāca sulīgas un ļoti gardas, bija vērts pūlēties un labu apetīti!