Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Dažādi
  3. Pasaulē visdārgākais kaviārs

3. jūnijs, 2014

Pasaulē visdārgākais kaviārs

Publikācijas autors: zakitis

Vai Jūs ziniet kas ir visdārgākais kaviārs pasaulē? Daudzi teiks, ka melnais kaviārs, taču tas tā nav. Visdārgākais kaviārs pasaulē tiek iegūts no belugas – albīna un tas ir atzīts par vislabāko un visgaršīgāko kaviāru pasaulē.

Šis kaviārs praktiski neož pēc zivs, tam ir ļoti patīkama, izsmalcināta riekstu garša un tas ir zeltainā krāsā. Kā saka, tie, kas ir šo kaviāru garšojuši, tad nekas garšīgāks pasaulē nav.

Šo kaviāru sauc par Almas (seno persiešu valodā, tas nozīme – Briljants) un tas vienmēr ir bijis pieejams tikai augstākajai sabiedrībai: Karaļiem, grāfiem utt.

almas caviar

Pēc Ženēvas Kaviāra nama datiem, Eiropā, gada laikā tiek pārdots ne vairāk, kā 10 kg šā kaviāra.

Šo kaviāru iegūst no zivs, kurai ir minimums 30 gadi. Beluga – albīns bija uz izmiršanas robežas, taču pateicoties tās aizsardzībai un moratorijam, to zvejot rūpnieciskos apmēros, šis belugas veids pamazām sāk atjaunoties.

Fasē šo kaviāru mazās kārbiņās, kuras ir izgatavotas no tīra 995 proves zelta. 100 grami šā kaviāra maksā 2500$, jeb vairāk, kā 20000 € kilogramā un rinda uz to jau ir 4 gadus uz priekšu.

Beluga – albīns dzīvo Kaspijas, Azovas un Melnajā jūrā. Nārstot tā dodas ietekošajās upēs.

Beluga dzīvo līdz pat 50 gadiem un tās svars var pārsniegt vienu tonnu, garums 4 metri.

Ikri zivij ir līdz 20% no tās svara.

Mūsdienās noķerto belugas – albīnu svars nepārsniedz 250 kg.
Belugas – albīnu populācija pamazām atjaunojas, taču šis kaviārs vienmēr būs visdārgākais pasaulē, jo albīni dabā ir liels retums.