Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Senas receptes
  3. Ivan čaj, jeb krievu armijas slepenais ierocis

6. jūlijs, 2013

Ivan čaj, jeb krievu armijas slepenais ierocis

Publikācijas autors: zakitis

Par šo brīnumaino augu (Иван чай jeb šaurlapu ugunspuķe) es ieinteresējos noskatoties vienu dokumentālo filmu.

1941 gada vasaras beigās vācu armija agresīvi uzbruka visās frontēs, īpaši sīvas kaujas bija ziemeļu frontē, kur vāciešu virzījās uz Ļeņingradu. 1 septembrī vācieši ieņēma Kaporas cietoksni un vācu tanku divīzija gaidīja pavēli turpināt uzbrukumu Ļeņingradai, taču armijas komandieris, ģenerālmaršals fons Leibs izdeva dīvainu pavēli: Iebrukt  Kaporjē un iznīcināt objektu, kura kodētais nosaukums bija „ Dzīvības upe”.

Tikai nesen kļuva zināms šī dīvainā notikuma noslēpums. Izrādās Kaporjē atradās slepenas krievu laboratorijas, kurās izstrādāja dzērienus, kuri paaugstināja cilvēka izturību un deva tiem kolosālu enerģiju un šo dzērienu pamatā bija tieši Ivan čaj. Vācieši iebruka Kaporjē un ar tankiem nolīdzināja šo ciematu burtiski no zemes virsas, izbraukāja visus Ivan čaj laukus, un iznīcināja visus cilvēkus, kuri atradās šajā ciemā. Tad kāpēc vācu armijas virspavēlniecība apdraudēja plānu Barbarosa un nolēma novirzīties no kursa un iebrukt Kaporjē, lai iznīcinātu pāris laboratorijas un tējas ražotni?

Mūsdienu zinātnieki šo lēmumu pamato ar unikālajām šī auga īpašībām, jo šīs laboratorijas gatavoja, mūsdienu terminoloģijā sakot, enerģētiskos dzērienus sarkanās armijas karavīriem.

Par šī auga brīnumainajām īpašībām zināja jau senie Krievijas zemnieki, kuri  ļoti daudz un smagi strādāja un lai gūtu enerģiju visai dienai, lietoja šī auga tēju. Šo augu pētīja arī pirmsrevolūcijas krievu zinātnieki.

Latīniskais šim auga nosaukums ir Chamerion angustifolium. Latviešu valodā augs saucas šaurlapu ugunspuķe. Šis augs satur dzelzi, titānu, niķeli, varu, mangānu, molibdēnu, boru, kāliju, kalciju, nātriju, litiju un daudzus citus elementus. Kā arī pektīnus, biflafonīdus un miecvielas.

B grupas vitamīnus, askorbīnskābe šajā augā ir 400mg uz 100 gramiem, tas ir daudz reizes vairāk, nekā citrusaugos. Zaļajā auga masā ir arī olbaltumvielas, kuras ļoti viegli pārstrādā organisms un dod lielu enerģiju.

HashFlare

Ivan čaj auga tēja palielina tonusu un dod spēku. Tas ārstē galvas sāpes, migrēnu, nomierina nervus, noņem spriedzi, normalizē miegu. Samazina epilepsijas simptomus.

Tāpat to izmanto kuņģa-zarnu trakta slimību ārstēšanā, normalizē vielapmaiņu un sakārto kuņģa gļotādu. Un protams antioksidants, kurš izvada no organisma brīvos radikāļus. Šo sarakstu var turpināt un ja kādam radīsies interese, tad internetā ir ļoti daudz informācijas par šo augu.

Kā tad ievāc ivan čaj drogas?

Lapas šim augam aug uz augšu. Ņemam lapas ar plaukstu no ziediem un nobraucam apmēram līdz vidum. Tās ļoti viegli atdalās no stumbra.

Pēc tam lapas noskalojam tīrā ūdenī un apmēram 2 dienas apžāvējam.

Pēc tam auga lapas samaļam gaļas mašīnā un liekam nerūsējošā tērauda vai stikla traukā fermentēties. Sākumā masa smaržo pēc svaigi pļautas zāles, taču, kad tā fermentējas savā sulā, tā iegūst ziedu smaržu. Fermentācija ir beigusies un ilgāk to nevajadzētu turēt traukā, tad tā sāk ieskābt.

Fermentācija ilgst apmēram pusotru diennakti. Tad auga masu žāvējam cepeškrāsnī 100 grādu temperatūrā., regulāri apmaisot. Cepeškrāsni turam nedaudz atvērtu, lai mitrums no auga masas  ātri izdalītos. Žāvēšana ilgst apmēram stundu. Gatavs ivan čaj ir tumšs, kā melnā tēja un to var sākt izmantot tējas gatavošanā.

Aplejam ar karstu ūdeni un pēc 10 minūtēm Ivan čaj ir gatavs, pamēģiniet un labu apetīti!