Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Apskati
  3. Iepazīstam Itālijas vīndarīšanu kopā ar Urs Vetter no Alto-Adidže reģiona.

10. augusts, 2015

Iepazīstam Itālijas vīndarīšanu kopā ar Urs Vetter no Alto-Adidže reģiona.

Publikācijas autors: zakitis

Itālija ir viena no galvenajām vīna ražotājvalstīm. Vīnogas te tiek audzētas jau gandrīz 3000 gadus. Itālijas vīna ražošana ilgi bija ļoti tradicionāla, bet pēdējie 50 gadi ir nozīmīgu pārmaiņu laiks. Pateicoties itāliešu radošajam raksturam, tagad te ir daudz lieliskas garšas, nelielos daudzumos ražota vīna. Pasaulē Itālija izceļas ar lielu tradicionālu, tikai Itālijai raksturīgo vīnogu daudzveidību. Ir saskaitītas vairāk nekā 500 vietējās Itālijas vīnogu šķirnes, no kurām tiek gatavots kvalitatīvs vīns. Itālijas vīndarīšanā īpaši tiek izcelti 8 vīndarīšanas reģioni:

1. Pjemonta (PIEMONTE)
2. Toskāna (TOSCANA)
3. Veneto (VENETO)
4. Umbrija (UMBRIA)
5. Abruco (ABRUZZO)
6. Apūlija (APULIA)
7. Sicīlija(SICILIA)
8. Alto- Ādidže (ALTO-ADIGE)

Ja visa Itālija slavena ar saviem sarkanvīniem, Alto-Adidže ir baltvīnu ražošanas reģions. Te tiek ražoti paši aromātiskākie Itālijas baltvīni, kuri pudelē var briest gadu desmitiem. Tiesa, Alpu piekājē esošajā reģionā aug vīnkoki, kas nav raksturīgi visai pārējai Itālijas daļai — Pinot Bianco, Müller-Thurgau, Gewürztraminer, Sauvignon Blanc, Riesling un Chardonnay.

Bagātās garšas sarkanvīni tiek ražoti no te izsenis augošajām Cabernet Sauvignon, Merlot un vietējo Lagrein vīnogu šķirnēm, bet aromātiskie — no Pinot Noir un vietējās šķirnes Trollinger (Schiava). Interesantākais, ka visas šīs vīnogas var izmantot vīnu ražošanai, kas marķēti ar Alto Adige DOC.

28. jūlijā restorānā Locale reģiona Alto-Adidže pārstāvis Urs Vetter iepazīstināja restorāna viesus ar Itālijas vīndarīšanas īpatnībām, kā arī prezentēja Alto-Adidže vīndarīšanas reģiona izcilos vīnus.
Raksts tapis sadarbībā ar ABBI (Baltijas dzērienu rūpniecības alianse), kas īsteno ilgtermiņa kvalitatīva Eiropas vīna popularizēšanas projektu Baltijas valstīs, kura mērķis ir iepazīstināt patērētājus ar ES vīnu sistēmu, paaugstināt to ES vīnu atpazīstamību un veicināt atbildīgu alkohola lietošanu Baltijas valstīs.

LV-zenkliukai-370x115EU-veliava-LV-370x104