Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Dažādi
  3. Gatavosim kopā ar Vilmu Bērtiņu

26. novembris, 2016

Gatavosim kopā ar Vilmu Bērtiņu

Publikācijas autors: zakitis

Vienmēr ir patikušas vecas pavārgrāmatas. Tajās ir kaut kāds smeķis: interesanti tā laika recepšu nosaukumi, interesantas pašas receptes un tās bildes! Ja ēdiens ir uzbildēts vai uzzīmēts, tad tas ir vesels mākslas darbs. Es domāju kā ēdiens ir noformēts, izdekorēts. Protams, katram laikam ir savas tendences, taču uz tā laika ēdieniem ir bauda skatīties. Man mājās ir neliela Latvijas laika pavārgrāmata: Vilma Bērtiņa, Pavāru grāmata, 1937 gads. Vienu recepti es no šīs pavārgrāmatas jau esmu pagatavojis un tā ir – Bezdelīgu ligzdiņas. Interesants nosaukums receptei un sanāca arī ļoti garšīgi.

Šī vecā pavārgrāmata ir diezgan apbružāta, tātad  cilvēki pēc tās ir diezgan bieži gatavojuši dažādus ēdienus. Tās ir bijušas mūsu mammas, vecmāmiņas un viņu mammas.Un lai godātu mūsu cienījamās mātes es esmu nolēmis pagatavot katru recepti no šīs vecās pavārgrāmatas, saskaitīju, tur ir 594 receptes. Bezdelīgu ligzdiņas jau ir pagatavotas, tātad par vienu mazāk. Palika vieglāk.

Cik ilgs laiks man paies, es nezinu, taču jau tagad kļuva interesanti. Ceru ka rezultāts būs ļoti gards un  interesants ne tikai man, bet arī tiem cilvēkiem, kuri lasa manu recepšu lapu. Receptes būs skatāmas sadaļā – Pavāru grāmata. Ja ņem vērā, ka šai pavārgrāmatai tūlīt būs 80 gadu, tad laiks jau visām tām receptēm ir piešķīris titulu: Kulinārijas klasika!

Pašam negribot, sanāk, ka esmu uzsācis šo projektu uz pavārgrāmatas 80 gadu jubileju, jauki!

Tad atzīmēsim šo jubileju garšīgi, labu apetīti!

Sākam, šodien būs pirmā recepte. Kuru gatavošu es vēl nezinu, tas intrigai!