Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Apskati
  3. Chardonnay vīnogas burvība

27. jūnijs, 2015

Chardonnay vīnogas burvība

Publikācijas autors: zakitis

Mūsdienās Chardonnay ir viena no izplatītākajām un populārākajām vīnogu šķirnēm vīna ražošanā, šī vīnoga ir uzskatāma par karalieni starp baltajām vīnogu šķirnēm.

Chardonnay vīni ir tik populāri visā pasaulē, jo šīs šķirnes vīnogas aug visos pasaules vīndarīšanas reģionos. Iemesls tam ir tāds, ka Chardonnay vīnogulāji ir samērā izturīgi un spēj pielāgoties visai plašai klimatiskajai amplitūdai. Bez tam Chardonnay vīnogas tiek izmantotas daudz dažādu vīnu ražošanā, jo tām piemīt salīdzinoši neitrāli aromāti. Chardonnay vīna aromāti ir atkarīgi, pirmām kārtām, no vides, kurā tiek audzētas vīnogas, otrām kārtām, no ražošanas niansēm. Tās ļauj vairumam vīna darītavu saražot plašu Chardonnay vīnu klāstu, kurā katram vīnam tiek piedēvētas īpašas iezīmes.

alitaVīni, kuri ir izturēti ilgstoši ozolkoka mucās ir ar grauzdētas maizītes, riekstu, vaniļas aromātu. Jauniem Chardonnay vīniem piemīt svaigu augļu aromāts. Vīni, kuri radīti izmantojot Chardonnay šķirni var būt ar nelielu vai izteiktu skābumu. Klasiskie Chardonnay ir sausi, taču vīni no jaunās pasaules mēdz būt arī pussausi.

Latvijā ir sastopams plašs Chardonnay vīnu klāsts, kas pārsteidz ar savām daudzveidīgām garšas un aromāta niansēm, kā arī dažādām cenu kategorijām.

Raksts tapis sadarbībā ar ABBI (Baltijas dzērienu rūpniecības alianse), kas īsteno ilgtermiņa kvalitatīva Eiropas vīna popularizēšanas projektu Baltijas valstīs, kura mērķis ir iepazīstināt patērētājus ar ES vīnu sistēmu, paaugstināt to ES vīnu atpazīstamību un veicināt atbildīgu alkohola lietošanu Baltijas valstīs.

LV-zenkliukai-370x115

EU-veliava-LV-370x104