Labu apetīti!

  1. Sākums
  2. Apskati
  3. 5. jūnijā tika organizēts dzirkstošā vīna vakars, ko novadīja vīna eksperts no Lietuvas Algirdas Pateckas.

17. jūnijs, 2015

5. jūnijā tika organizēts dzirkstošā vīna vakars, ko novadīja vīna eksperts no Lietuvas Algirdas Pateckas.

Publikācijas autors: zakitis

ABBI (Baltijas dzērienu rūpniecības alianse), īstenojot ilgtermiņa kvalitatīva Eiropas vīna popularizēšanas projektu Baltijas valstīs, organizē dzirkstošā vīna vakarus patērētājiem. Pasākumu cikla mērķi — iepazīstināt patērētājus ar ES vīnu sistēmu, paaugstināt to ES vīnu, kas ražoti konkrētos reģionos no konkrētām vīnogu šķirnēm, atpazīstamību, veicināt atbildīgu alkohola lietošanu Baltijas valstīs.

Dzirkstošā vīna vakars notika 5. jūnijā, restorānā „Aura“. Vīna eksperts Algirdas Pateckas iepazīstināja ar dzirkstošā vīna ražošanas niansēm un vēsturi.

“Svarīgi nostiprināt viedokli, ka pārzināt dzirkstošos vīnus ir svarīgi. Jau vīna etiķetē vien esošā informācija mums pasaka ļoti daudz. To izlasot, varam šo vīnu it kā nobaudīt: par tā garšu daudz pasaka izcelsmes reģions, vīnogu ražas gads, nogatavināšanas vēsture un marķējums. Diemžēl lielākā daļa sabiedrības par šīm lietām zina ļoti maz. Tādēļ arī radās nepieciešamība paaugstināt vīna lietošanas kultūru augstākā līmenī” – vakara pārdomās dalījās organizatori.

Vakara laikā vīna eksperta stāstījumu pavadīja dzirkstošo kvalitatīvo vīnu degustācija. Tās laikā izskanējušo teorētisko informāciju par vīniem un apspriestajām vīnu garšas īpašībām pasākuma apmeklētāji varēja atrast, nobaudot rūpīgi atlasītus kvalitatīvos vīnus, piemēram, „”Chardonnay”, “Muskats”, “Riesling” un sauso “Rose”. Viesi tika pamieloti ar speciāli pie vīna pasniegto gardo cienastu.

“Vislabāk dzirkstošo vīnu iepazīt caur pieredzi, pieskaroties vīna ražošanas vēsturei un niansēm, personīgajā saskarē atrast vīna garšas īpatnības” – apgalvo Dzirkstošā vīna vakara organizatori.

LV-zenkliukai-370x115

EU-veliava-LV-370x104